Wydarzenia

Kalendarz Kawiarnianych Spotkań

Centrum Kultury na Pradze, ul. Targowa 56, Warszawa

Koncert Hommage "U Aktorek"

28 września 2023

W sercu okupowanej Warszawy, kawiarnia "U Aktorek" była miejscem, gdzie kultura wciąż żyła. Ten wieczór muzyczny jest hołdem dla aktorów i artystów, którzy trzymali wysoko flagę kultury w trudnych czasach. Zanurz się w nostalgicznych melodiach z lat wojny, odświeżonych przez współczesnych artystów, którzy oddadzą cześć swoim poprzednikom. W programie znajdą się zarówno znane przeboje, jak i mniej znane perełki tamtych lat.

Kup Bilet
Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mazowiecka 11, Warszawa

Kawiarniane Życie w Fotografii

5 października 2023

Kawiarnie artystyczne okupowanej Warszawy były nie tylko miejscami spotkań, ale także świadkami wyjątkowych momentów kultury. Ta wystawa fotograficzna przeniesie Cię w czasie, ukazując codzienność, pasje i życie artystów oraz gości tych wyjątkowych miejsc. Każde zdjęcie opowiada własną historię, stanowiąc unikalny wgląd w atmosferę tamtych czasów.

Wstęp Wolny
Biblioteka Narodowa, Aleje Jerozolimskie 49, Warszawa

Rola Kawiarni w Okupowanej Warszawie

12 października 2023

Kawiarnie artystyczne były nie tylko miejscami relaksu, ale także centrami kultury i oporu. W tej dyskusji dołączysz do wybitnych historyków i ekspertów, którzy podzielą się swoimi badaniami i spostrzeżeniami na temat roli kawiarni w okupowanej Warszawie. Dowiedz się, jak te niepozorne miejsca przyczyniły się do zachowania polskiego dziedzictwa kulturalnego w najtrudniejszych czasach.

Kup Bilet
Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9, Warszawa

Sztuka Kabaretu w Okupowanej Polsce

19 października 2023

Kabaret był jednym z nielicznych środków wyrazu dostępnych dla artystów w okupowanej Polsce. Ten warsztat przeniesie Cię w świat satyry, humoru i muzyki z lat 40. XX wieku. Pod okiem doświadczonych instruktorów zanurzysz się w technikach i metodach używanych przez artystów tamtych czasów, odkrywając, jak za pomocą sztuki można było wyrazić sprzeciw i zachować nadzieję.

Kup Bilet

Rekomendacje Kulturalne

Pamięć Miasta: Ekspozycja w Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy to miejsce, które przenosi swoich gości w różne epoki stolicy. Specjalna ekspozycja "Pamięć Miasta" skupia się na życiu codziennym mieszkańców Warszawy w latach 1930-1950. Znajdziesz tu nie tylko przedmioty, ale też historie ludzi, którzy kształtowali i byli kształtowani przez swoje miasto.

Teatralne Wędrówki po Pradze

Dzielnica Praga słynie z bogatej historii i unikalnej atmosfery. "Teatralne Wędrówki" to interaktywne spacery, podczas których aktorzy wcielają się w postacie z przeszłości, opowiadając o życiu, kulturze i tajemnicach tej części Warszawy. Każdy spacer to prawdziwa podróż w czasie!

Kino Praha: Klasyka Polskiego Kina

Odkryj arcydzieła polskiej kinematografii w jednym z najstarszych kin w Warszawie. Kino Praha co miesiąc prezentuje klasyki polskiego kina, umożliwiając nowemu pokoleniu doświadczenie filmów, które zdefiniowały naszą kulturę.

Galeria Zachęta: Wystawa "Artysci w Czasach Wojny"

Galeria Zachęta, jedno z najważniejszych miejsc sztuki współczesnej w Polsce, prezentuje ekspozycję poświęconą artystom działającym w czasach II wojny światowej. Odkryj prace, które powstały w cieniu konfliktu, a jednocześnie świadczyły o niezłomności i kreatywności polskich twórców.

Koncerty w Ogrodzie Saskim

Letnie wieczory w Ogrodzie Saskim ożywiają się dzięki serii koncertów plenerowych. Od muzyki klasycznej, przez jazz, aż po współczesne brzmienia – każdy meloman znajdzie coś dla siebie. To idealne miejsce, by połączyć relaks wśród zieleni z kulturalnym doświadczeniem.

Warszawskie Spotkania Literackie

Dla miłośników literatury, cykliczne spotkania w Bibliotece Narodowej to okazja do poznania najnowszych trendów w polskiej literaturze. Dyskusje z autorami, warsztaty pisarskie i prezentacje nowych wydawnictw sprawią, że zanurzysz się głęboko w świat literackiego Warszawy.